Start

Odwiedziny

Odsłon : 2593449
Dzienny Dom Pomocy
PDF Drukuj Email

Dzienny Dom Pomocy w Myczkowcach jest placówką, która prowadzi swoją działalność od 1 czerwca 2017 r. Jej celem jest aktywizacja i wsparcie osób samotnych, niesamodzielnych, starszych.

Zajęcia prowadzone w placówce mają na celu podtrzymanie aktywności fizycznej i umysłowej podopiecznych.

GODZINY PRACY PLACÓWKI:

Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 16:00

Placówka oferuje podopiecznym pomoc: psychologiczną, prawną, socjalną.

Uczestnicy mają szansę na podnoszenie sprawności i aktywizację poprzez:

* zajęcia komputerowe

* muzykoterapię

* terapię manualną

* rękodzieło artystyczne

* sztukę użyteczną

* zajęcia usprawniające

* rehabilitację.

W Domu znajdują się:

- pracownia plastyczna

- sala relaksu

- sala telewizyjna i komputerowa

- sala spotkań towarzyskich

Placówka oferuje: transport, wyżywienie (śniadanie i obiad), pobyt w pięknym miejscu, w miłej, rodzinnej atmosferze.

Obejmuje również opieką uczestników w miejscach ich zamieszkania.

Przyjęcie do Dziennego Domu Pomocy w Myczkowcach odbywa się na podstawie rekrutacji – wypełnienie wniosku. Opieką obejmuje mieszkańców powiatu leskiego (osoby dorosłe).

Kontakt z placówką: tel. 13 461 83 70

 

Nagroda główna na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym CAMERIMAGE 2017

https://www.youtube.com/watch?v=j-rJRmVZDyA nagrodzony spot z Panem Michałem, promujący Fundusze Europejskie

Wzruszająca historia życia pana Michała Zaniewicza z Dziennego Domu Pomocy w  Myczkowcach zaskoczyła, zdumiała, chwyciła za serce i zagwarantowała nagrodę główną w konkursie spotów reklamowych „Fundusze Europejskie w kadrze”, podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Camerimage 2017”, odbywającym się w dniach 11 - 18 listopada w Bydgoszczy.

To zgodnie z opinią ekspertów pierwszy taki spot w Polsce, który w niestandardowy sposób ukazuje beneficjenta Funduszy Europejskich. Jego niezwykle ciekawa, momentami smutna, choć ze szczęśliwym finałem opowieść i autentyczne zachowanie przed kamerą, łamią wszelkie stereotypy. W tym spocie to nie Fundusze, a człowiek jest na pierwszym planie, choć to one zmieniły jego życie. Wszystko to spowodowało, że statuetka z tegorocznego festiwalu pojechała właśnie na Podkarpacie.

Szczerze gratuluję Panie Michale, ten film ukazuje Pana takiego, jakim Pan jest na co dzień:  pomocny i serdeczny dla współtowarzyszy. Pana poranny uśmiech jest zwiastunem dobrego dnia. Nagroda należy się Panu również od całego Dziennego Domu Pomocy! – mówi Jolanta Szwarc-Burnatowska, Dyrektor Dziennego Domu Pomocy w Myczkowcach.

Żródło: http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/wiadomosci/podkarpackie-z-najlepszym-spotem-o-funduszach/ Nagroda Główna: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego za spot Zmieniamy Podkarpackie z Funduszami Europejskimi – czas na twój pomysł!

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Wigilia

Śniadanie Wielkanocne