Start Zwiedzamy Ośrodek
Ośrodek
PDF Drukuj Email

Zwiedzamy Ośrodek w Myczkowcach

osrodek


Widok Ośrodka Caritas z lat 1994-2002

Ośrodek Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach zajmuje ogrodzony teren ponad 8 ha (oraz kilka hektarów pastwisk dla koni). Znajdują się w nim parterowe pawilony, w każdym z nich może pomieścić się kilkadziesiąt osób. Pawilony są ogrzewane, mogą wiec służyć przez cały rok. Wszystkie pawilony zostały poddane gruntownemu remontowi: od poprawy dachu, wymiany okien, po docieplenie ścian, nowe wyposażenie wnętrz, nowe łazienki, itp. Obecnie Ośrodek jest dobrze wyposażony i przygotowany do przyjmowania dużych grup, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, dla których pobyt w Ośrodku jest wielką atrakcją. Ośrodek szczególnie pięknie wygląda na wiosnę i latem, ponieważ jest w nim dużo zieleni i kwiatów.

Warto przyjechać i pozwiedzać ten urokliwy zakątek - do czego gorąco zachęcamy. Niektórzy mówią, że do Ośrodka przyjeżdża się tylko raz, a potem się powraca.

Myczkowce

Ośrodek mieści się w pięknym miejscu, przy drodze dojazdowej do miejscowości Myczkowce. Do Ośrodka zapraszają tablice informacyjne, umieszczone na drodze dojazdowej z Uherzec oraz znajdująca się przy bramie. Wystrój Ośrodka jest parkowo - leśny z drogami i alejkami asfaltowymi do spacerów. W tym otoczeniu umiejscowione są pawilony mieszkalne - budynki parterowe, w których znajdują się pokoje dla wypoczywających, jadalnia, aula, sala spotkań przy kominku itd.

 

osrodek

osrodek

osrodek

osrodek

W Ośrodku znajduje się mnóstwo zieleni. Piękne duże drzewa i wiele pięknych kwiatów są wielką atrakcją tego miejsca.

Przy wjeździe wszystkich przybywających wita figurka Chrystusa Frasobliwego w stylowej kapliczce z napisem Przyjdźcie do mnie wszyscy. Na prawym skrzydle Ośrodka umiejscowiona jest stadnina koni EDEN, do której prowadzi równie stylowa brama.

Stadnina Ośrodka jest wielką atrakcją dla dzieci i wszystkich tu odpoczywających. Stajnia dla koni, pomieszczenia na siano, powozownie, kryta ujeżdżalnia są budynkami powstałymi w latach 1997-2001.

Ośrodek ma własne tereny, które służą jako pastwiska dla koni oraz jako źródło siana.

Atrakcją Ośrodka jest Ptaszarnia.

Najważniejszym miejscem w Ośrodku jest kaplica. W niej są celebrowane Msze św. i nabożeństwa.

W ośrodku znajduje się duża jadalnia, która mieści ponad 250 osób oraz sala widowiskowa, która może pomieścić do 500 osób. Odbywają się w niej wszystkie wspólne spotkania, konkursy, zabawy, projekcje filmów, dyskoteki, służy także jako przestronna sala konferencyjna.

Ośrodek ma kilka boisk: do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, kort tenisowy, stoły pingpongowe, plac zabaw dla dzieci, zadaszenie nad placem do spotkań przy ognisku.

osrodek