Start Wypoczynek Zielona szkoła
Zielona szkoła
PDF Drukuj Email

Zielona szkoła w Myczkowcach

Ośrodek w Myczkowcach służy również jako "zielona szkoła". Mogą tu przebywać poszczególne klasy, czy nawet większe grupy, łącząc naukę z wypoczynkiem. Ośrodek może pomieścić na raz do 300 osób, zapewniając im bardzo dobre warunki mieszkaniowe i żywieniowe, jak również wiele innych atrakcji.

Dzieci mogą wyjechać do Soliny i serca Bieszczad - Ustrzyk Górnych, mogą uprawiać jazdę konną, a także mają liczne możliwości uprawiania sportu - są tutaj boiska do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, stoły do tenisa stołowego, itp.

Niedaleko Ośrodka jest ścieżka przyrodnicza z bogatą florą na grzbiecie Kozińca. Stąd też wychodzi kilka szlaków turystycznych na Czulnię i pomnik przyrody nieożywionej - Kamień Leski, rezerwat bobrów, do szkółek leśnych w Orelcu i w pasmo Żukowa oraz Uherzec. Można także zamówić przewodników PTTK o dużej wiedzy i doświadczeniu.

Jest to dobra okazja łączenia poznawania świata, z uczeniem się miłości do Boga, człowieka i przyrody.

Taka szkoła może przynieść bardzo dobre owoce integracji, wypoczynku, nauki.

Warto tu się uczyć i wypoczywać wraz z kolegami i koleżankami oraz nauczycielami.

Ośrodek proponuje wiele atrakcji sportowych - począwszy od boisk do piłki nożnej i do siatki, aż po stoły do ping - ponga oraz huśtawki. Wielką atrakcją Ośrodka są także konie.