Start Aktualności Opłatek Przewodników
Opłatek Przewodników
PDF Drukuj Email

W niedzielę 8 stycznia 2017 roku w OWR Caritas w Myczkowcach odbyło się spotkanie opłatkowe, którego organizatorami było Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych Karpaty oraz Ośrodek Caritas w Myczkowcach. Oprócz stałego grona przewodników turystycznych wzięli w nim udział także zaproszeni goście. Wśród nich byli przedstawiciele władz samorządowych, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Nadleśnictw, Bieszczadzkiego Parku Narodowego, GOPR, oraz dyrektorzy i przedstawiciele instytucji współpracujących w dziedzinie turystyki, oraz sympatycy gór. Łącznie uczestniczyło w nim około 120 osób.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Mszy św. sprawowanej w intencji uczestników oraz ich rodzin w kaplicy Ośrodka, której przewodniczył ks. Bp Kazimierz Górny, a homilię wygłosił ks. dr Marek Story – wicekanclerz Kurii Rzeszowskiej.

opl

Spotkanie kontynuowano w auli Ośrodka. Ks. Bogdan Janik - dyrektor OWR Myczkowce powitał szanownych gości i przedstawił program. Po modlitwie wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie noworoczne życzenia.

Następnie zgodnie z programem zaproszeni prelegenci omówili następujące tematy:

1. Przewodnik w Biblii – ks. dr Wojciech Radomski, Instytut Teologiczno – Pastoralny w Rzeszowie.

2. Ekologia w Biblii - ks. dr Adam Kubiś, Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Wykorzystanie dzikich bieszczadzkich roślin w okresie zimy i przedwiośnia – Adam Szary, Bieszczadzki Park Narodowy.

4. Relacja z wyprawy w Góry Tien – Szan i Pamir – Łukasz Łagoźny, Sanok.

Wszystkie wystąpienia cieszyły się zainteresowaniem i niewątpliwie będą inspiracją do jeszcze aktywniejszego działania.

W Godzinie Miłosierdzia w kaplicy Ośrodka odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego polecając w niej zmarłych przewodników i zawierzając Panu Bogu sprawy Ojczyzny oraz kolejny rok pracy.