Start Aktualności II turnus zimowiska w Ośrodku Caritas w Myczkowcach
II turnus zimowiska w Ośrodku Caritas w Myczkowcach
PDF Drukuj Email

W dniach od 21 do 27 stycznia 2017 roku w Ośrodku Caritas w Myczkowcach odbył się II turnus zimowiska, na którym wypoczywało 115 dzieci i młodzieży z dekanatów: Kolbuszowa – Wschód, Kolbuszowa – Zachód, Sokołów oraz 16 dzieci z Kałusza na Ukrainie.

Opiekę nad dziećmi sprawowało dziesięciu wychowawców oraz trzy panie pielęgniarki. Posługę kapelana pełnili: dyrektor Ośrodka – ks. Bogdan Janik oraz ks. Józef Mucha – dyrektor Diecezjalnego Wydawnictwa Bonus Liber. Księża kapelani w codziennej Mszy Świętej przybliżali nam prawdy wiary zawarte w Ewangelii, realizując także tematykę programu dydaktyczno – wychowawczego: „Dzieci w wielkiej rodzinie ludzi”.

zim

Zimowa aura sprzyjała realizacji zamierzonych celów. Odbyło się wiele gier i zabaw na śniegu, wyjść i spacerów po okolicy. W trakcie zimowiska przeprowadzono: zajęcia ekologiczne, konkurs biblijny, sportowy, taneczny, plastyczny, muzyczny, a także wiedzy o Ośrodku. Dzieci miały również możliwość skorzystania z jazdy konnej na krytej ujeżdżalni koni „Eden”. Uczestnicy zimowiska spotkali się z Panem Stanisławem Orłowskim – Przewodnikiem Bieszczadzkiego Parku Narodowego, który zaprezentował najbardziej znane gatunki zwierząt występujące w Bieszczadach. Przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej z Rzeszowa przeprowadzili dla dzieci lekcję historii na temat Powstania Styczniowego. Koloniści mieli okazję wysłuchania koncertu kolęd w wykonaniu grupy młodzieżowej z Niebocka. Panowie Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lesku przeprowadzili zajęcia dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Uczestników zimowiska odwiedził z pasterskim błogosławieństwem ks. biskup Edward Białogłowski przywożąc wszystkim słodkie upominki. Z tej okazji przedstawiony został montaż słowno – muzyczny dotyczący postaci Św. Brata Alberta oraz występ jasełkowy przygotowany we współpracy dzieci polsko – ukraińskich. Ks. Biskup wyraził wdzięczność wszystkim wolontariuszom i dobroczyńcom, dzięki którym odbywają się zimowiska i kolonie letnie w Ośrodku Caritas w Myczkowcach.

Zimowisko odbyło się w dobrej atmosferze. Radość i uśmiech codziennie gościł na twarzach dzieci.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by wypoczywające tu dzieci czuły się dobrze i bezpiecznie, by dobrze wypoczęły przed kolejnym semestrem nauki szkolnej. Dziękuję Księdzu Dyrektorowi, Księdzu Józefowi, paniom pielęgniarkom oraz wszystkim państwu wychowawcom za poświęcony czas i serce. Jestem przekonana, że wypoczywające tu dzieci będą ciepło wspominać chwile w spędzone w miejscu gdzie króluje Królowa i Matka Pięknej Miłości.

Anna Szlęzak – kierownik II turnusu zimowiska