Start Aktualności IV turnus kolonii letniej
IV turnus kolonii letniej
PDF Drukuj Email

Pierwsza strona w kronice naszego turnusu zawiera słowa … Muzyką, poezją i prozą spisana historia w czternastu odsłonach…

Bo rzeczywiście tak było. Na IV turnus kolonii w Myczkowcach przyjechało 106 kolonistów z rejonu jasielskiego i sędziszowsko - ropczyckiego. Zostali oni podzieleni na 11 grup, będąc pod opieką 14 wychowawców. Kadra składała się również z pionu medycznego i muzycznego. Nad całością czuwali księża: ks. Bogdan Janik i ks. Roman Czenczek.

Pierwsze motto muzyczne to „Witajcie w naszej bajce…” Opowiadaliśmy ją codziennie korzystając zarówno z dobrodziejstw na Ośrodku jak i w bliższej i dalszej jego okolicy.

Wędrowaliśmy do atrakcyjnych pobliskich miejsc, wyjechaliśmy na całodniową wycieczkę na połoniny, odbyliśmy rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Nasz turnus odwiedziły grupy z IPN i WORD z Rzeszowa, jak i grupa studentów wolontariuszy „Projektor”. Urozmaicali oni nasze zajęcia dodając atrakcyjne nagrody. Poza tym dzieci uczestniczyły w dużej ilości konkursów i zabaw. Obok standardowych: religijny, sportowe, ekologiczny, piosenki, plastyczny, tańca; pojawiła się; Familiada, Czy znasz Swojego wychowawcę?, Bajkowo czy też Indiana Jones i inne.

Siedemnastego o siedemnastej odwiedzili nas goście na czele z księdzem biskupem Kazimierzem Górnym. Koloniści pod opieką wychowawców przygotowali ciekawy film, który można obejrzeć na stronie: https://youtu.be/Gt-3cdAPT0U

Ostatni akord kolonii to „Szczęśliwej drogi już czas…”. Wszyscy mamy nadzieję, że czas spędzony w Ośrodku będzie przyczyną do szczęśliwszego każdego następnego dnia.

I tego życzymy kolonistom, wszystkim czytającym i sobie.

kierownik IV turnusu Andrzej Świątek

t4_39