Start Aktualności
Aktualności
Rajd samochodów zabytkowych
PDF Drukuj Email

W naszym Ośrodku w dniu 22 lipca 2017 r. odbył się pokaz samochodów zabytkowych i konkurs elegancji. W pokazie uczestniczyło 38 samochodów. Na terenie Bieszczadów w dniach 21 - 22 lipca miał miejsce XVIII Podkarpacki Rajd Samochodów Zabytkowych. Była to V Runda Mistrzostw Polski. Zapraszamy do galerii zdjęć.

rajd

McLaughlin z roku 1919

 
I turnus kolonii letniej
PDF Drukuj Email

Szczęśliwe dni w Myczkowcach

W dniach 8-17 lipca 2017 r. w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas w Myczkowcach odbył się pierwszy turnus kolonii dla dzieci z Diecezji Rzeszowskiej. W letnim wypoczynku wzięło udział blisko 150 dzieci głównie z Ropczyc, Frysztaka oraz Rzeszowa (par. św. Józefa Sebastiana Pelczara). Opiekę nad dziećmi pełniło 13 wychowawców-wolontariuszy.W trakcie kolonii realizowany był program wychowawczo-dydaktyczny pt. „Szczęśliwe dni”. Program zakładał m.in.: wskazanie na potrzebę ciągłego pogłębiania swojej wiary i umacniania jej poprzez dobre uczynki oraz uwrażliwienie na zaufanie Bogu, miłość do Boga i światło, którym jest Jezus Chrystus.

kad_2

 
Zaproszenie na Bieszczadzkie Trzeźwe Wesele
PDF Drukuj Email
 
Kolonia dzieci z Ukrainy
PDF Drukuj Email

Ośrodek Caritas w Myczkowcach w dniach 9 – 22 czerwca 2017 roku gościł 120 dzieci z Ukrainy. Dzieci pochodzące z rodzin o polskich korzeniach przyjechały z Koziatynia, Czortkowa, Wołodarska, i Lwowa. Razem z dziećmi przyjechało 11 opiekunów. Kadrę na kolonii dopełniło 4 wolontariuszy z Polski.

Funkcję kierownika tradycyjnie pełniła pani Maria Miąso, a nad całością czuwał ks. Bogdan Janik – dyrektor OWR w Myczkowcach.

Kolonia była finansowana przez Kancelarię Senatu i Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Dzieci codziennie uczestniczyły we Mszy św. ze specjalnie skierowaną do nich homilią. Program kolonii zapewniał pogłębianie znajomości języka polskiego, którego lekcje prowadziła mgr Agata Chmura. Koloniści poznawali kulturę i zwyczaje swoich przodków, integrowali się z polskimi dziećmi odwiedzającymi ośrodek Caritas. Dzieci brały udział w różnych konkursach: plastycznym, muzycznym i sportowych, prezentowały swoje talenty występując w strojach ludowych. Korzystali z atrakcji Ośrodka, zwiedzali Ogród Biblijny, Centrum Kultury Ekumenicznej, mini Zoo, Centrum Promocji Obszarów Natura 2000.

Ukr

 
Konferencja Biblijna
PDF Drukuj Email

17 maja 2010 r. w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym Caritas w Myczkowcach z inicjatywy ks. Dyrektora Bogdana Janika został otwarty Ogród Biblijny. Tego też dnia odbyła się pierwsza Konferencja Biblijna. Tradycją ośrodka stało się coroczne organizowanie konferencji poświęconych tematyce biblijnej. Znani prelegenci przybliżają licznie zgromadzonym słuchaczom ciekawe zagadnienia poszerzające znajomość Pisma Świętego. Z roku na rok konferencje cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

W sobotę 13 maja 2017 r., w 100 – lecie objawień fatimskich, odbyła się już XI Konferencja Biblijna będąca kontynuacją cyklu „Ku lepszemu rozumieniu Pisma Świętego”. W auli OWR Caritas zgromadziło się około 170 osób. Zaproszonych gości serdecznie powitał i w klimat konferencji wprowadził ks. Bogdan Janik – gospodarz Ośrodka.

kon_3

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 28