Start Aktualności
Aktualności
Sesja Naukowa - "Etos historyczny i kulturowy Huculszczyzny"
PDF Drukuj Email

Caritas Diecezji Rzeszowskiej Ośrodek
Wypoczynkowo - Rehabilitacyjny w Myczkowcach
i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”
Okręg w Rzeszowie

mają zaszczyt zaprosić na

IV Spotkania Ekumeniczne przy CENTRUM KULTURY EKUMENICZNEJ
w dniu 16 października 2010 r.
w Ośrodku Caritas w Myczkowcach


Spotkania Ekumeniczne

Dyrektor OWR Caritas w Myczkowcach

ks. Bogdan Janik

 
Kolonia charytatywna Caritas - turnus 2
PDF Drukuj Email

Rozpoczął się II turnus kolonii charytatywnej Caritas w Myczkowcach. Przez 10 dni w terminie 06.07-15.07 wypoczywać będzie 230 dzieci. Opiekę nad dziećmi sprawują wychowawcy i 12 muzycznych pod kierownictwem pani Bożeny Pasieka. Duchową pieczę nad tą trzódką objął Ks. Krzysztof Cieśla. Na turnusie przebywają również trzy wolontariuszki z zagranicy: Hélia Mandinga z Wyspy św. Tomasza (Afryka), Sheilla Tridestriana z Indonezji oraz Zhang Qing z Chin, które prowadzą warsztaty językowe.

Wycieczka

Zapraszamy do galerii zdjęć (photo gallery) ...

 
Zimowisko 2010 - turnus II
PDF Drukuj Email

W dniu 26 lutego zakończył się II turnus zimowiska dla dzieci z dekanatów: Strzyżów, Frysztak, Dębowiec, Nowy Żmigród, Brzostek Boguchwała. Przez tydzień na tym turnusie przebywało 196 dzieci a opiekę nad nim sprawowało 26 wychowawców. Kierownikiem turnusu była Henryka Szoblik.

Wejście do galerii zdjęć z II-go turnusu ->>

 
Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
PDF Drukuj Email

W dniu 18 lutego 2010 roku odeszła do Pana po wieczną nagrodę śp. Adela Konieczna. Przeżyła 75 lat.  Przez 15 lat od września 1995 roku do 05 stycznia 2010 roku służyła swoją pracą jako szefowa kuchni w Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym Caritas w Myczkowcach.

Drogi Jej życia nie były łatwe. Urodziła się w Myczkowcach 3 stycznia 1935 roku. Pięć lat później 15 kwietnia 1940 roku na fali wojennej zawieruchy wraz z rodziną i prawie wszystkimi mieszkańcami Myczkowiec zastała wysiedlona na Wschód do miejscowości Klimiec w powiecie Skole na terenie dzisiejszej Ukrainy. W 1958 r. w grudniu wróciła z ojcem i synem Michałem oraz córką Haliną którą nosiła jeszcze pod sercem. Tak jak większość mieszkańców wracających z wysiedlenia do rodzinnej miejscowości nie miała gdzie mieszkać ponieważ pozostawione budynki zostały rozebrane w czasie wojny. Początkowo zamieszkała z ojcem i dziećmi u sąsiadów, a od 1964 r. w Ośrodku Energetyk podejmując tam pracę w kuchni. Równocześnie z pomocą innych rozpoczęła budowę domu w którym zamieszkali w 1974 r. Nie ma chyba domu w Myczkowcach w którym by jej nie było poprzez przygotowanie przyjęcia weselnego, uroczystości chrzcielnych czy jakiś rocznic. Nie czyniła tego dla zarobku ile z chęci pomocy innym.

Pani Adela

 

Pogrzeb
 
 
Zimowisko 2010 - turnus I
PDF Drukuj Email

Zakończył sie już pierwszy turnus zimowiska charytatywnego w  Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach. Przez tydzień czasu do 19 lutego przebywało  218 uczestników z dekanatów: Sokołów Młp., Kolbuszowa, Głogów Młp.,Ropczyce, Wielopole Skrzyńskie, Czudec.

Wejście do galerii zdjęć z I-go turnusu ->>

 
Strona 31 z 36