Start Aktualności
Aktualności
Koncert ekumeniczny
PDF Drukuj Email

Zaproszenie

Ośrodek Caritas w Myczkowcach serdecznie zaprasza na Ekumeniczny Koncert Muzyki Chrześcijańskiej, ktory odbedzie się w dniu 15 sierpnia 2009r. o godz. 1800 na stadionie sportowym w Ośrodku.

W ramach koncertu promującego I Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Ekumene" wystąpią 4 zespoły trzech różnych wyznań chrześcijańskich: Katolickie, Ewangelickie, Prawosławne i w ciagu ok. czterech godzin zaprezentują swój religijny dorobek muzyczny.

Zaprasza

Ks. Bogdan Janik

Dyrektor Ośrodka

 

Festiwal

 

 
Kolonia charytatywna Caritas - Turnus IV
PDF Drukuj Email

Dobiegł końca kolejny, czwarty turnus kolonii Caritas dla dzieci w naszym ośrodku. Pod opieką kierownika Jana Lewandowskiego, ks. kapelana Pawła Samborskiego, służby medycznej i wychowawców przebywało 246 dzieci z dekanatów: Głogów Młp., Rzeszów Południe i Rzeszów Północ, z Domów Dziecka Żyznów, Widełka, Mieszko Rzeszów oraz z GOPS Skołyszyn i MOPS Rzeszów. Przez kilka dni uczestniczyła w kolonii także grupa 16 dzieci z Ukrainy.

Bogaty program został zrealizowany w pełni. Kontynuowano zajęcia w ramach warsztatów rękodzielniczych i turystyczno-krajoznawczych. Tradycyjnie odbyły się zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzone przez WORD Rzeszów, PZM i Inspekcję Transportu Drogowego z Rzeszowa oraz Komendę Powiatową Policji w Lesku.

 

Czekamy na jazdę konną...

Zapraszamy do galerii zdjęć ...

 
Kolonia charytatywna Caritas - Turnus III
PDF Drukuj Email

W dniu dzisiejszym zakończył się III turnus kolonii charytatywnej Caritas w Myczkowcach. Przez 10 dni w terminie 10.07- 19.07 wypoczywało 230 dzieci. Opiekę nad dziećmi sprawowało 20 wychowawców i muzyczni pod kierownictwem pana Tadeusza Nizioła.  Lekarz i 3 pielęgniarki zabezpieczały potrzeby zdrowotne uczestników, natomiast ks. Grzegorz Chmielowski wraz z 2 alumnami troszczyli się o sprawy duchowe.

Dzięki temu że pogoda dopisywała udało sie zrealizować wszystkie wyprawy turystyczno - krajoznawcze. Niezapomniane wrażenia dzieci zabrały ze sobą także z warsztatów sztuki  w których uczestniczyły podczas turnusu. 

 

Wycieczka

Zapraszamy do galerii zdjęć ...

 
Kolonia charytatywna Caritas - Turnus II
PDF Drukuj Email

Rozpoczął się II turnus kolonii charytatywnej Caritas w Myczkowcach. Przez 10 dni w terminie 30.06- 09.07 wypoczywać będzie 200 dzieci. Opiekę nad dziećmi sprawują wychowawcy i 5 muzycznych pod kierownictwem pani Bożeny Pasieka. Duchową pieczę nad tą trzódką objął Ks. Krzysztof Cieśla a opiekę medyczną zabezpiecza 3 pielęgniarki i doktor Tomasz Wieliczko.

 

Wycieczka

 

Zapraszamy do galerii zdjęć ...

 
Kolonia charytatywna Caritas - Turnus I
PDF Drukuj Email

Dobiegł końca I turnus kolonii charytatywnej Caritas w Myczkowcach. Przez 10 dni w terminie 20 – 29 06 wypoczywało 200 dzieci z dekanatów gorlickiego, czudeckiego, jasielskiego oraz z Gminy Niebylec.Opiekę nad dziećmi sprawowało 17 wychowawców + 3 muzycznych pod kierownictwem Pani Henryki Szoblik. Opiekę duchową nad tą trzódką sprawował Ks, Ryszard Potęga a opiekę medyczną zabezpieczało 3 pielęgniarki i lekarz.

Turnus 1

Zapraszamy do galerii zdjęć by choć trochę wejść w klimat tego turnusu.

 
Strona 32 z 34