Start Aktualności
Aktualności
Droga do sakramentalnego małżeństwa
PDF Drukuj Email
 
II turnus zimowiska w Ośrodku Caritas w Myczkowcach
PDF Drukuj Email

W dniach 3 – 9 lutego w Ośrodku Caritas w Myczkowcach odbył się II turnus zimowiska, na którym wypoczywały dzieci z dekanatów: Boguchwała, Dębowiec, Sokołów Małopolski oraz dzieci z domu dziecka. Funkcję kierownika pełnił Tadeusz Nizioł, a kapelanem był ks. Radosław Banaś. Opiekę nad 118 dziećmi pełniło 10 wychowawców. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem dzieci czuwała pani doktor Czesława Lubas oraz 2 panie pielęgniarki. Oprawę muzyczną zapewniło 5 muzycznych. Jak zawsze pracę w kuchni wspomagali uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych z Rzeszowa.

t2

 

 
Ferie zimowe w OWR Caritas Myczkowce
PDF Drukuj Email

W dniach od 27 stycznia do 2 lutego 2018 r. w Ośrodku Wypoczynkowo - Rehabilitacyjnym Caritas w Myczkowcach odbyło się zimowisko zorganizowane przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. W zimowym wypoczynku wzięło udział 125 dzieci z trzech dekanatów Diecezji Rzeszowskiej: Frysztak, Czudec, Nowy Żmigród oraz dzieci z Kałusza na Ukrainie. Opiekę nad dziećmi sprawowało 11 wychowawców. Kierownikiem turnusu był Jan Lewandowski, a kapelanem ks. Stanisław Szczepanik.

zi1_33

 
Opłatek miłośników przyrody
PDF Drukuj Email

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku w OWR Caritas w Myczkowcach odbyło się spotkanie opłatkowe, którego organizatorami było Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych Karpaty oraz Ośrodek Caritas w Myczkowcach. Wśród około 130 zaproszonych gości byli: przedstawiciele władz samorządowych, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Nadleśnictw, Bieszczadzkiego Parku Narodowego, dyrektorzy i przedstawiciele instytucji współpracujących w dziedzinie turystyki oraz przewodnicy.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Mszy św. sprawowanej w intencji uczestników oraz ich rodzin w kaplicy Ośrodka, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Kazimierz Górny.

 
Wigilia pensjonariuszy i pracowników Dziennego Domu Pomocy
PDF Drukuj Email

W dniu 21 grudnia 2017 r. wszyscy pensjonariusze i pracownicy Dziennego Domu Pomocy spotkali się na tradycyjnej wigilii. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą, której przewodniczył ks. Bogdan Janik - dyrektor OWR Caritas Myczkowce. Po modlitwie wszyscy zgromadzeni złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem, następnie delektowali się tradycyjnymi, wigilijnymi potrawami. Podczas spotkania nie zabrakło śpiewu kolęd.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 
Strona 5 z 35