Start Aktualności
Aktualności
Ferie zimowe w OWR Caritas Myczkowce
PDF Drukuj Email

W dniach od 27 stycznia do 2 lutego 2018 r. w Ośrodku Wypoczynkowo - Rehabilitacyjnym Caritas w Myczkowcach odbyło się zimowisko zorganizowane przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. W zimowym wypoczynku wzięło udział 125 dzieci z trzech dekanatów Diecezji Rzeszowskiej: Frysztak, Czudec, Nowy Żmigród oraz dzieci z Kałusza na Ukrainie. Opiekę nad dziećmi sprawowało 11 wychowawców. Kierownikiem turnusu był Jan Lewandowski, a kapelanem ks. Stanisław Szczepanik.

zi1_33

 
Opłatek miłośników przyrody
PDF Drukuj Email

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku w OWR Caritas w Myczkowcach odbyło się spotkanie opłatkowe, którego organizatorami było Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych Karpaty oraz Ośrodek Caritas w Myczkowcach. Wśród około 130 zaproszonych gości byli: przedstawiciele władz samorządowych, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Nadleśnictw, Bieszczadzkiego Parku Narodowego, dyrektorzy i przedstawiciele instytucji współpracujących w dziedzinie turystyki oraz przewodnicy.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Mszy św. sprawowanej w intencji uczestników oraz ich rodzin w kaplicy Ośrodka, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Kazimierz Górny.

 
Wigilia pensjonariuszy i pracowników Dziennego Domu Pomocy
PDF Drukuj Email

W dniu 21 grudnia 2017 r. wszyscy pensjonariusze i pracownicy Dziennego Domu Pomocy spotkali się na tradycyjnej wigilii. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą, której przewodniczył ks. Bogdan Janik - dyrektor OWR Caritas Myczkowce. Po modlitwie wszyscy zgromadzeni złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem, następnie delektowali się tradycyjnymi, wigilijnymi potrawami. Podczas spotkania nie zabrakło śpiewu kolęd.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 
XI Konferencja Biblijna
PDF Drukuj Email

Biblio, Ojczyzno moja

Będziesz Biblię nieustannie czytał, będziesz ją kochał więcej niż rodziców, więcej niż mnie, nigdy się z nią nie rozstaniesz. A gdy się zestarzejesz, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jedynej Księgi.

(Słowa dziadka do swego wnuka- Romana Brandstaettera)

W sobotę 11 listopada 2017 r. w Ośrodku Caritas w Myczkowcach odbyła się Konferencja Biblijna pt. „Ku lepszemu rozumieniu Pisma Świętego”. Zgromadzonych gości serdecznie przywitał i wprowadził w temat konferencji ks. Bogdan Janik – Dyrektor Ośrodka. Konferencję prowadził ks. prof. dr hab. Janusz Mierzwa.

bi_4

 

 
Rodziny wielodzietne w Myczkowcach
PDF Drukuj Email

W dniach 3 – 5 listopada do Ośrodka Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach przybyły rodziny wielodzietne. W tym roku zaproszenie otrzymały rodziny z dekanatów Rzeszów – Północ, Sokołów Młp. oraz podopieczni MOPS z Rzeszowa, w sumie 119 osób z 18 rodzin. Czas od piątku do niedzieli wypełniony był modlitwą, spotkaniami formacyjno – edukacyjnymi, a także zajęciami sportowymi i wycieczkami, możliwością jazdy konnej oraz zapoznaniem się z walorami Ośrodka tj. zwiedzeniem Centrum Ekumenicznego, Ogrodu Biblijnego i mini - zoo.

 
Strona 6 z 36