Start Aktualności
Aktualności
II turnus kolonii letniej
PDF Drukuj Email

II turnus koloni Caritas Diecezji Rzeszowskiej odbył się w dniach 18 – 27 lipca 2017 roku. Uczestniczyły w nim dzieci kierowane przez Urząd Miasta z Sędziszowa Małopolskiego i Biecza, a także z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego ze Strzyżowa oraz z miejscowości Hodowica z Ukrainy koło Lwowa. W sumie wypoczywało 130 dzieci podzielonych na 13 grup. Kadrę turnusu stanowili: kierownik Jan Lewandowski, kapelan Daniel Kosiba, kleryk Bartłomiej Ołyniec, pani doktor Irena Kędzierska, 2 pielęgniarki, 14 wychowawców i muzyczni.

t2

 

 
Co robić w Bieszczadach gdy pada deszcz?
PDF Drukuj Email

Co robić w Bieszczadach, gdy pada deszcz?

Miłośnicy aktywnego wypoczynku odwiedzający coraz liczniej Bieszczady i poszukujący bezpośredniego kontaktu z przyrodą śpiewają w tym deszczowym roku 2017 coraz częściej przy wieczornym ognisku popularną ongiś piosenkę turystyczną:

Kiedy jest deszczowe lato

Mokną świerszcze w młodym sianie

Woda szkodzi strunom skrzypiec,

Więc nie w głowie im cykanie ...

Nie bardzo wiedzą, w jaki sposób wypełnić ciekawie swój krótki czas urlopowy bowiem piesze ciągi komunikacyjne w Bieszczadach – ułatwiające bezpośredni kontakt z dziewiczą przyrodą górską – nie są przygotowane i przystosowane do spacerów w dni deszczowe, frajdę mają wówczas za to „wyrypiarze”. Wielu naszych gości w dni deszczowe ucieka z Bieszczadów, bo nie wiedzą jak można spędzić taki dzień urlopu.

Oto kilka propozycji:

 
Rajd samochodów zabytkowych
PDF Drukuj Email

W naszym Ośrodku w dniu 22 lipca 2017 r. odbył się pokaz samochodów zabytkowych i konkurs elegancji. W pokazie uczestniczyło 38 samochodów. Na terenie Bieszczadów w dniach 21 - 22 lipca miał miejsce XVIII Podkarpacki Rajd Samochodów Zabytkowych. Była to V Runda Mistrzostw Polski. Zapraszamy do galerii zdjęć.

rajd

McLaughlin z roku 1919

 
I turnus kolonii letniej
PDF Drukuj Email

Szczęśliwe dni w Myczkowcach

W dniach 8-17 lipca 2017 r. w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas w Myczkowcach odbył się pierwszy turnus kolonii dla dzieci z Diecezji Rzeszowskiej. W letnim wypoczynku wzięło udział blisko 150 dzieci głównie z Ropczyc, Frysztaka oraz Rzeszowa (par. św. Józefa Sebastiana Pelczara). Opiekę nad dziećmi pełniło 13 wychowawców-wolontariuszy.W trakcie kolonii realizowany był program wychowawczo-dydaktyczny pt. „Szczęśliwe dni”. Program zakładał m.in.: wskazanie na potrzebę ciągłego pogłębiania swojej wiary i umacniania jej poprzez dobre uczynki oraz uwrażliwienie na zaufanie Bogu, miłość do Boga i światło, którym jest Jezus Chrystus.

kad_2

 
Kolonia dzieci z Ukrainy
PDF Drukuj Email

Ośrodek Caritas w Myczkowcach w dniach 9 – 22 czerwca 2017 roku gościł 120 dzieci z Ukrainy. Dzieci pochodzące z rodzin o polskich korzeniach przyjechały z Koziatynia, Czortkowa, Wołodarska, i Lwowa. Razem z dziećmi przyjechało 11 opiekunów. Kadrę na kolonii dopełniło 4 wolontariuszy z Polski.

Funkcję kierownika tradycyjnie pełniła pani Maria Miąso, a nad całością czuwał ks. Bogdan Janik – dyrektor OWR w Myczkowcach.

Kolonia była finansowana przez Kancelarię Senatu i Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Dzieci codziennie uczestniczyły we Mszy św. ze specjalnie skierowaną do nich homilią. Program kolonii zapewniał pogłębianie znajomości języka polskiego, którego lekcje prowadziła mgr Agata Chmura. Koloniści poznawali kulturę i zwyczaje swoich przodków, integrowali się z polskimi dziećmi odwiedzającymi ośrodek Caritas. Dzieci brały udział w różnych konkursach: plastycznym, muzycznym i sportowych, prezentowały swoje talenty występując w strojach ludowych. Korzystali z atrakcji Ośrodka, zwiedzali Ogród Biblijny, Centrum Kultury Ekumenicznej, mini Zoo, Centrum Promocji Obszarów Natura 2000.

Ukr

 
Strona 8 z 35