Start Aktualności
Aktualności
Koncert Claret Gospel
PDF Drukuj Email

Afryka „na żywo” - ewangelizacja na nowo - a wszystko radośnie, dzięki Grupie Ewangelizacyjnej „Claret Gospel” z misji Ojców Klaretynów w Abidżanie i Bouaflé na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. W dniu 18 sierpnia 2016 r. w kaplicy Ośrodka Caritas w Myczkowcach odbył się koncert zespołu Claret Gospel.

W tym roku, już po raz dziesiąty, w naszym kraju jedenastoosobowa grupa ewangelizacyjna „Claret Gospel” przedstawia, jak śpiewem i tańcem modli się Afryka. Grupa swą modlitwą, śpiewem i bogatą choreografią dzieli się przeżywaniem wiary, która w ich kraju jest głoszona zaledwie od 130 lat. Każde spotkanie jest równocześnie prezentacją kultury afrykańskiej.

Gosp

 
III turnus kolonii letniej
PDF Drukuj Email

Dobiegł końca kolejny turnus koloni letniej w ośrodku Caritas w Myczkowcach (29.07. – 07.08.2016 r.). Był to już trzeci z pięciu zaplanowanych podczas tegorocznych wakacji. Kierownikiem turnusu był Tadeusz Nizioł.

Dzieci przyjechały z dekanatu: Czudec, Jasło Wschód, Jasło Zachód, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chmielniku, Domu Dziecka w Strzyżowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku oraz 30 osób z Litwy. W sumie na kolonii wypoczywało 146 dzieci pod opieką 10 wychowawców z Polski, 3 wychowawców z Litwy, lekarza i 3 pielęgniarek. Opiekę duchową pełnili: ks. Gabriel Tendelski i siostra Urszula. Koloniści codziennie uczestniczyli we Mszy świętej, z uwagą słuchali interesujących homilii ks. Gabriela. Pod kierunkiem wychowawców realizowali program „Szczęśliwe dni”.t3

 

 
II turnus kolonii letniej
PDF Drukuj Email

II turnus koloni Caritas Diecezji Rzeszowskiej odbył się w dniach 19 – 28 lipca 2016 roku. Uczestniczyły w nim dzieci z dekanatu Boguchwała, Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieczu, Urzędu Miejskiego z Sędziszowa Małopolskiego, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z Ropczyc, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Ropczyc i Domu Dziecka z Żyznowa. W sumie wypoczywało 135 dzieci podzielonych na 11 grup. Kadra turnusu to: kierownik Jan Lewandowski, kapelan Łukasz Szpyrka, pani doktor Irena Kędzierska, 2 pielęgniarki, 13 wychowawców i muzyczni.

tu

 
Światowe Dni Młodzieży w Myczkowcach
PDF Drukuj Email

W niedzielę 24 lipca nasz Ośrodek odwiedziła młodzież, która przybyła na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i przebywała na terenie diecezji przemyskiej. Była to siedemset osobowa grupa młodzieży pochodzącej z: Francji, Ziemi Świętej, Malezji, Australii, Peru. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym obiadem – podano tradycyjne polskie potrawy, które bardzo smakowały obcokrajowcom. Następnie młodzież zwiedziła Ogród Biblijny, Centrum Kultury Ekumenicznej.

Punktem centralnym spotkania była wspólna Msza św. pod przewodnictwem księdza Biskupa Patricka O’Regan z Australii celebrowana w kilku językach: łacińskim, angielskim, polskim, arabskim i francuskim. Mszę św. koncelebrowało 24 księży. Oprawę muzyczną Eucharystii przygotowali wolontariusze z Przemyśla.

sdm

 
"Krąg radości" w Myczkowcach
PDF Drukuj Email

W dniach 9-18 lipca br. w Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym w Myczkowcach odbywał się I wakacyjny turnus kolonii dla dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych. W letnim wypoczynku wzięło udział ponad 130 uczestników głównie z dekanatu bieckiego, Gminy Skołyszyn i Niebylec oraz z Zespołu Szkół Specjalnych UNICEF i Domu Dziecka z Wolicy. Kierownikiem kolonii była Krystyna Ostrowska.

tur1

 
Strona 8 z 32