Start Aktualności
Aktualności
Ferie z czasie Wielkiego Postu
PDF Drukuj Email

Pierwszy turnus zimowiska zorganizowanego przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Ośrodku w Myczkowcach odbywał się w atmosferze Wielkiego Postu. Rozpoczął się on 13 lutego br. Tym razem w zimowisku wzięły udział dzieci z następujących dekanatów: Rzeszów-Fara, Sędziszów, Tyczyn. W sumie wypoczywało 100 dzieci pod opieką 12 wychowawców, 5 muzycznych i 3 pielęgniarek. W kuchni pomagało 15 wolontariuszy z Zespołu Szkół Gospodarczych z Rzeszowa. Funkcję kierownika, jak co roku, pełnił Jan Lewandowski. Nad całością zimowiska czuwał ks. Bogdan Janik – dyrektor Ośrodka.

 
Seminarium turystyczne
PDF Drukuj Email

Informacja o planowanym seminarium dla branży turystycznej

nt. Oferta turystyczna na 2016 r. w dniu 17 marca 2016 r. (czwartek)

w OWR Caritas w Myczkowcach.

 

Szanowni Państwo!

 

Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Karpaty” w Sanoku wraz z Ks. Bogdanem Janikiem - Dyrektorem OWR „Caritas” w Myczkowcach, Stowarzyszeniem „Procarpathia” w Rzeszowie i Karpackim Klastrem Turystycznym zamierza zorganizować kolejne seminarium dla branży turystycznej nt. Oferta turystyczna na sezon 2016 r. w czwartek - 17 marca 2016 r. od godz. 9.00 w Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym "Caritas" w Myczkowcach.

 

Do udziału w seminarium pragniemy zaprosić:

a/ biura turystyczne,

b/ przewodników turystycznych i przewoźników,

c/ właścicieli większych obiektów noclegowych (hotele, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty), bazy gastronomicznej i usługodawców,

d/ Centra Informacji Turystycznej i Wydziały Promocji 3 powiatów (bieszczadzki, leski, sanocki),

e/ stowarzyszenia turystyczne,

f/ wydawnictwa i muzea,

g/ Przyjaciół ze Słowacji

h/ zainteresowane nadleśnictwa, Bieszczadzki PN, Magurski PN

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przygotowanie na płytce CD swojej oferty i dostarczenie pocztą lub osobiście do OWR Caritas w Myczkowcach do dnia 1 marca 2016 r. celem opracowania złożonych ofert i przygotowania dla uczestników płytek DWD ze wszystkimi ofertami usługodawców. Zamierzamy również wydać większą ilość takich płytek do celów promocyjnych dla gości odwiedzających Bieszczady i dla CIT-ów.

Każdy z uczestników będzie miał możliwość zaprezentowania swojej oferty w czasie 5 minut. Pozostała część przygotowanego materiału będzie na płytce.

Kolejność wystąpień będziemy losować w dniu rozpoczęcia seminarium o 8.30.

Organizując po raz kolejny takie seminarium pragniemy stworzyć osobom zainteresowanym z branży turystycznej okazję na nawiązanie bliższej współpracy handlowej przed rozpoczęciem sezonu letniego 2016 i zaproponować Państwu i Państwa pracownikom obsługującym turystów cykl szkoleń w terenie w celu osobistego poznania ofert wypoczynku w regionie.

W planowanych przerwach będzie można rozdać własne oferty, wymienić wizytówki, nawiązać bliższą znajomość i współpracę, zakupić wydawnictwa regionalne i nowe mapy do Państwa biblioteczek dla turystów, nawiązać kontakt z przedstawicielami mediów lokalnych i regionalnych.

Zakładamy, iż Biura Turystyczne zaprezentują swoje oferty wyjazdów zorganizowanych dla grup i turystów indywidualnych wypoczywających w Bieszczadach, przewodnicy turystyczni - konkretne trasy wycieczek w formie oferty aktywnego wypoczynku, Nadleśnictwa i BdPN - powstającą infrastrukturę turystyczną i ścieżki przyrodnicze na swoim terenie, właściciele większych obiektów noclegowych (hoteli, sanatoriów, ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów) i usługodawcy - swoje indywidualne oferty wypoczynku, CIT-y i stowarzyszenia - oferty własne, goście ze Słowacji - ofertę wypoczynku w Bieszczadach Słowackich i na Vihorlacie, wydawnictwa - publikacje ułatwiające turystom pobyt w regionie ze wskazaniem możliwości ich zakupienia w sezonie.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w takim spotkaniu uprzejmie prosimy o nawiązanie z nami kontaktu i zgłoszenie swojego udziału w planowanym seminarium do końca lutego br. z podaniem osoby reprezentującej i tematu wystąpienia. Będzie to potrzebne do rozesłania programu osobom zgłoszonym.

Kontakt: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel. 693 126 381, dom. 13 46 18 217

Osoby zainteresowane spożyciem obiadu (20 zł) w dniu seminarium o godz. 13.00 uprzejmie prosimy o jego zamówienie w OWR Caritas w Myczkowcach do dnia 8 III 2016 r. e-mail: tel. 13 461 8370 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Z pozdrowieniami! Stanisław Orłowski - Prezes Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Karpaty” w Sanoku (www.bieszczady-przewodnicy.pl)

 
Relikwie Św. Jana Pawła II w kaplicy Ośrodka
PDF Drukuj Email

W niedzielę 17 stycznia w naszym Ośrodku miało miejsce ważne wydarzenie. Podczas uroczystej Mszy św. zostały uroczyście wprowadzone Relikwie Św. Jana Pawła II. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Bp Kazimierz Górny. Współkoncelbransami Mszy św. byli: ks. prof. dr hab. Janusz Mierzwa z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, ks. dr Wiesław Matyskiewicz z Uniwersytetu Rzeszowskiego, ks. Bogdan Janik – dyrektor OWR Myczkowce i ks. Roman Czenczek.

Na Mszy św. zgromadzili się: pracownicy Ośrodka Caritas w Myczkowcach, mieszkańcy z okolicznych parafii, Przewodnicy Turystyczni zrzeszeni w Stowarzyszeniu Przewodników Turystycznych Karpaty, samorządowcy i zaproszeni goście. Uroczystość uświetnili harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej ze Szczepu Szarej Siódemki z Krakowa przebywający w Ośrodku na wypoczynku zimowym.

JPII

Ks. Bp Kazimierz w okolicznościowej homilii powiedział m.in.: „Cieszę się, że w tak licznym i różnorodnym zgromadzeniu, bo są tutaj obecni przedstawiciele różnych grup, zawodów, możemy powitać relikwie Wielkiego Człowieka Świętego Jana Pawła II – naszego rodaka, kochającego Pana Boga całym sercem, kochającego Matkę Najświętszą - Totus Tuus Cały Twój, kochającego Polskę, kochającego przyrodę. O jego miłości do gór świadczą szlaki w Tatrach i w Beskidach. Papież podczas jednej z pielgrzymek do Polski mówił: „Pilnujcie mi tych szlaków”. Kochał przyrodę, bo widział obecność Pana Boga w przyrodzie. Trzeba mieć takie oczy by widzieć, że Pan Bóg stworzył przyrodę.

Cieszę się, że mogliśmy powitać Relikwie św. Jana Pawła II i te Relikwie pozostaną w tej kaplicy by wszyscy przebywający tutaj, odwiedzający ośrodek mogli przez wstawiennictwo Świętego Papieża wypraszać potrzebne łaski. Św. Jan Paweł II staje się szczególnym opiekunem tego ośrodka. Ojciec Święty nie tylko słowem, ale przykładem swego życia uczył, że człowiek może być szczęśliwy, gdy żyje w przyjaźni z Panem Bogiem. Bez Pana Boga nigdy człowiek szczęścia nie osiągnie.

Bardzo się cieszę, że św. Jan Paweł II będzie w Relikwiach patronowała temu Ośrodkowi i będzie przypominał każdemu o miłości Pana Boga i Ojczyzny”.

Po uroczystym błogosławieństwie każdy uczestnik Eucharystii mógł osobiście oddać hołd Świętemu Janowi Pawłowi II poprzez ucałowanie Jego Relikwii.

 
Opłatek Przewodników
PDF Drukuj Email

Na 11 już tradycyjnym opłatku przewodnickim w OWR Caritas w Myczkowcach 17.I.2016 r. spotkali się przewodnicy turystyczni z Bieszczadów, Beskidu Niskiego, Pogórza Karpackiego i Beskidu Sądeckiego. Organizatorzy tych spotkań rozpoczynających nowy rok w turystyce regionalnej: OWR Caritas w Myczkowcach i Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Karpaty” od ponad 10 lat stwarzają okazję do konsolidacji środowisk i osób odpowiedzialnych za rozwój turystyki w regionie, bliższego poznania się i wymiany poglądów na temat turystyki między właścicielami terenu: Lasami Państwowymi, parkami narodowymi, parkami krajobrazowymi, samorządami lokalnymi a organizatorami turystyki (przewodnikami górskimi, GOPR, stowarzyszeniami i biura turystycznymi).

Opl

 
Ośrodek Caritas miejscem szkoleń
PDF Drukuj Email

W dniach 17 listopada  i 12 grudnia 2015 r. przeprowadzono szkolenia dotyczące współczesnych trendów i innowacyjnych technik stosowanych w turystyce. Pierwsze szkolenie odbyło się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym CARITAS w Myczkowcach, drugie w Instytucie Rolnictwa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku.

 
Strona 10 z 32