Start Aktualności
Aktualności
IV turnus kolonii letniej
PDF Drukuj Email

W dniach 8 - 21 sierpnia odbywał się najdłuższy, bo 14 – dniowy, turnus kolonii letniej w Myczkowcach. Brało w nim udział 138 dzieci, w tym 27 dzieci z Ukrainy (Lwów i Kałusz). Kadrę stanowili: Andrzej Świątek jako kierownik turnusu, 11 wychowawców w tym 3 z Ukrainy, panie pielęgniarki Anna Pająk, Anna Blat i Paulina Blat, grupa muzyczna (Marta Mielnik, Joanna Mielnik, Weronika Gąsior i Iwona Naziemkowska). Codzienną opiekę duchową sprawował ksiądz Piotr Anioł, a nad całością kolonii czuwał dyrektor OWR Myczkowce ks. Bogdan Janik.

t.4

 
Wesele Wesel u Królowej Matki Pięknej Miłości
PDF Drukuj Email

W naszym Ośrodku w dniach od 18 do 21 sierpnia odbyło się XXII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe „Wesele Wesel”. Spotkanie to miało charakter przede wszystkim formacyjny. Nie zabrakło rozrywki, spacerów, wypoczynku. W pierwszy dzień do uczestników spotkania przyjechał i celebrował Eucharystię ks. biskup Tadeusz Bronakowski - przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Bezpośrednio po Mszy św. odbył się koncert zespołu Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej.

wes

 

 
Koncert Claret Gospel
PDF Drukuj Email

Afryka „na żywo” - ewangelizacja na nowo - a wszystko radośnie, dzięki Grupie Ewangelizacyjnej „Claret Gospel” z misji Ojców Klaretynów w Abidżanie i Bouaflé na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. W dniu 18 sierpnia 2016 r. w kaplicy Ośrodka Caritas w Myczkowcach odbył się koncert zespołu Claret Gospel.

W tym roku, już po raz dziesiąty, w naszym kraju jedenastoosobowa grupa ewangelizacyjna „Claret Gospel” przedstawia, jak śpiewem i tańcem modli się Afryka. Grupa swą modlitwą, śpiewem i bogatą choreografią dzieli się przeżywaniem wiary, która w ich kraju jest głoszona zaledwie od 130 lat. Każde spotkanie jest równocześnie prezentacją kultury afrykańskiej.

Gosp

 
III turnus kolonii letniej
PDF Drukuj Email

Dobiegł końca kolejny turnus koloni letniej w ośrodku Caritas w Myczkowcach (29.07. – 07.08.2016 r.). Był to już trzeci z pięciu zaplanowanych podczas tegorocznych wakacji. Kierownikiem turnusu był Tadeusz Nizioł.

Dzieci przyjechały z dekanatu: Czudec, Jasło Wschód, Jasło Zachód, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chmielniku, Domu Dziecka w Strzyżowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku oraz 30 osób z Litwy. W sumie na kolonii wypoczywało 146 dzieci pod opieką 10 wychowawców z Polski, 3 wychowawców z Litwy, lekarza i 3 pielęgniarek. Opiekę duchową pełnili: ks. Gabriel Tendelski i siostra Urszula. Koloniści codziennie uczestniczyli we Mszy świętej, z uwagą słuchali interesujących homilii ks. Gabriela. Pod kierunkiem wychowawców realizowali program „Szczęśliwe dni”.t3

 

 
II turnus kolonii letniej
PDF Drukuj Email

II turnus koloni Caritas Diecezji Rzeszowskiej odbył się w dniach 19 – 28 lipca 2016 roku. Uczestniczyły w nim dzieci z dekanatu Boguchwała, Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieczu, Urzędu Miejskiego z Sędziszowa Małopolskiego, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z Ropczyc, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Ropczyc i Domu Dziecka z Żyznowa. W sumie wypoczywało 135 dzieci podzielonych na 11 grup. Kadra turnusu to: kierownik Jan Lewandowski, kapelan Łukasz Szpyrka, pani doktor Irena Kędzierska, 2 pielęgniarki, 13 wychowawców i muzyczni.

tu

 
Strona 10 z 34